czwartek, 27 czerwca 2019

Okręty muzeum: USS Alabama i USS Drum - relacja z wycieczki.

Zwiedzając piękne miasteczko Mobile w stanie Alabama nie omieszkałam zobaczyć również USS Alabama Battleship Memorial Park (ICH STRONA) w wojskowym parku historii i muzeum. Nie jestem osobą, którą interesują militarne atrakcje, ale ten obiekt wzbudził moje spore zainteresowanie. W dniu którym tam byłam odbywała się również wystawa starych, zabytkowych i "dziwnych" samochodów .....wielka gratka dla dzieciaków. Park ten jest pełen ciekawych historycznych obiektów z czasów II wojny światowej. Mam nadzieję, że poniższe zdjęcia oddadzą choć trochę ten żołnierski klimat. 
Zapraszam do dalszego czytania. 🚢😍🚘🚩


Battleship Memorial Park to ciekawe miejsce, pełne wojennej historii USA. Pierwszy raz zwiedzałam coś tak imponującego a zarazem nie będące w moim polu zainteresowań.

Park posiada kolekcję samolotów, czołgów i statków w tym krążownik USS Alabama klasy Południowej Dakota oraz okręt podwodny USS Drum klasy Gato. USS Alabama i USS Drum są narodowymi zabytkami; park jako całość jest wpisany do rejestru zabytków i dziedzictwa Alabama.

Jako pierwszy zwiedzałam okręt podwodny USS DRUM. Jest on najstarszą amerykańską łodzią podwodną. Okręt został przekazany do USS ALABAMA Battleship jako pomnik wojenny i muzeum. Otwarty dla publiczności do zwiedzania w Dzień Niepodległości 4 lipca 1969 roku. W tym roku będzie już 50 lat jak turyści mogą ją podziwiać. 


Łódź mieściła 72-osobową załogę podczas walk wojennych. Jest imponujących rozmiarów: długość 95,02 metra, szerokość 8,31 metra. Mimo tego nie wiem jak tak liczna załoga mogła się tam mieścić, żyć i wykonywać swoje zadania .....wszędzie ciasno i nisko. Mogłam sama się o tym przekonać, przeciskając się z kabin do maszynowni, czy zbrojowni. 


Kolejny punkt wycieczki to USS Alabama - amerykański krążownik, nazwany od stanu Alabama. Okręt brał udział w walkach II wojny światowej.
Ten wspaniały okręt-muzeum jest pomnikiem mężczyzn i kobiet służących w czasie II wojny światowej. Został udostępniony zwiedzającym 9 stycznia 1965.


Odwiedzając statek mogłam osobiście oglądać wnętrza wież artylerii głównej i dział przeciwlotniczych ......robi wrażenie. Magazyn amunicyjny jest dostępny dla zwiedzających poprzez otwór wycięty w pokładzie (dostawiono tam schody umożliwiające zejście niżej). Na statku można było także zwiedzać prawie wszystkie kabiny należące do załogi jak i te kapitańskie, sypialnie, nawigacyjne, stołówkę, pralnie i wiele innych.  
Obecnie dla zwiedzających udostępnione są trzy oznakowane trasy prowadzące przez wnętrze okrętu z wieloma ekspozycjami tematycznymi.Krążownik Alabama jest okazjonalnie wykorzystywany jako schron w czasie huraganów. Podczas huraganu Katrina okręt odniósł uszkodzenia, co spowodowało ośmiostopniowy przechył i przesunięcie okrętu.  W czasie huraganu mocno uszkodzony został także Pawilon Lotniczy, co spowodowało zniszczenie trzech z kilku wystawianych tam samolotów.  
Zwiedzanie tego obiektu było niezapomnianym i inspirującym przeżyciem. Nie myślałam, że coś takiego mnie zainteresuje. 👍👍👍


Jak wspominałam wcześniej w dniu, w którym zwiedzałam park, odbywała się także wystawa samochodów. Niektóre z nich to ciekawe a nawet kosmiczne eksponaty..... sami zobaczcie. 🚗🚖 

To była ciekawa i bardzo pouczająca wycieczka. 
Warto wspomnieć, że rocznie jest tam ponad piętnaście milionów odwiedzających. Park jest najbardziej unikalną atrakcją militarną w Ameryce. Warto przyjechać i przekonać się samemu. Cena biletu nie jest wygórowana - jedyne $15. 

A Wy lubicie zwiedzać muzea wojskowe, czy wolicie inne atrakcje? 

Zapraszam także na mój:
...........................................................................
DZIEKUJE ZA KAZDY KOMENTARZ. ㋡  / THANK YOU FOR YOUR COMMENTS. ㋡  
KOMENTARZ POJAWI SIĘ PO ZATWIERDZENIU PRZEZ WLASCICIELA BLOGA. /
ALL COMMENTS WILL APPEAR AFTER APPROVAL  BY THE BLOG OWNER.
WSZYSTKIE KOMENTARZE ZAWIERAJACE LINKI (DO BLOGOW, SKLEPOW ITP.) NIE BEDA UDOSTEPNIANE NA BLOGU.
COMMENTS CONTAINING ALL LINKS (TO BLOGS, SHOPS ETC.) WILL NOT BE SHARED TO BLOG.

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

Swietne miejsce! Jesli kiedykolwiek bede w poblizu to koniecznie zobacze. Same zdjecia i instastory robily wrazenie
Pozdrawiam cieplo
AgulaW

Life in America pisze...

AgulaW ...koniecznie. Imponujących rozmiarów i dość ciekawe okręty. Twojej córce by się również podobało. Ja też pozdrawiam. ;-)

kashienka z OdkrywajacAmeryke.pl pisze...

Ciekawe miejsce, nie słyszałam o nim! Choć historia wojen to raczej nie moja bajka to takie miejsce chetnie bym zwiedziła :)

Life in America pisze...

Moja też nie Kasiu, ale okręty robią ogromne wrażenie. ;-)